Zvětšení prsou vlastním tukem

Důležité informace

Anestezie: celková
Délka operace: 1 až 3 hodiny
Hospitalizace: 1 až 2 dny
Běžný režim: po 1 týdnu

Po operaci:

 • pooperační prádlo 6 týdnů
 • masáže válečkováním
 • kancelářská práce: 2 až 4 dny po operaci
 • běžný režim po 1 týdnu
 • sport po 2 až 4 týdnech
 • ochrana před sluncem: 4 týdny

Výhody autoaugmentace

 • tělu vlastní materiál
 • formování prsou a modelace postavy liposukcí v jedné operaci
 • žádné jizvy
 • naprosto přirozený vzhled prsou
 • řeší mírnou asymetrii prsou
 • rychlé hojení
 • šetrné k organismu ženy
 • minimalizace komplikací

Cena od :

35 000 Kč

Toužíte po zvětšení prsou pouze o jednu velikost, doplnění objemu a dokonalejším tvaru bez tělu cizích materiálů? Chcete zachovat přirozený vzhled vašich prsou, a navíc trochu zdokonalit vaši postavu v problematických místech? Potom je pro vás zvětšení prsou vlastním tukem, neboli autoaugmentace, přesně to pravé řešení.

Pro koho je autoaugmentace vhodná

Zvětšení poprsí vlastním tukem podstupují především mladší ženy, které touží po mírném zvětšení prsou, jejichž prsa nejsou výrazně povislá a kůže není příliš povolená. Tělu vlastní tuková tkáň prsa zpevní, vyplní a domodeluje přesně podle individuálních potřeb pacientky.

Předpokladem ale je, že má žena dostatečné množství tuku, který může být pro autoaugmentaci použit.

Jak zvětšení prsou vlastním tukem probíhá

Během liposukce nejprve odsajeme tuk z míst, kde jsou použitelné tukové zásoby, nejčastěji z břicha, boků, vnitřních nebo vnějších stehen. Odebraný tuk se zpracuje, vyčistí a následně aplikuje do prsou.

Aby přenesený tuk dobře vrostl, je zásadní použít správnou techniku lipotransferu s rovnoměrným rozmístěním životaschopných buněk. Pacientka musí počítat s tím, že se cca 30 až 40 % přeneseného tuku vstřebá.

Kdy je vidět konečný výsledek autoaugmentace

Výsledek operace je viditelný po 3 až 6 měsících. Celý zákrok je možné opakovat pro dosažení výraznějšího efektu zvětšení prsou a zpravidla doporučujeme alespoň dvě opakování.

Cena autoaugmentace

Cena operace je odvislá zejména od rozsahu liposukce, počtu odsátých regionů a  pořadí opakování autoaugmentace. Přesnou cenuoperace vám sdělím na konzultaci před operací.

Více o cenách operací.

Nejčastější

Dotazy

Kolik tuku po aplikaci v prsou zůstane?

Bohužel není možné předem přesně určit, jak velké množství tuku v prsou zůstane zachováno. Jak dobře se tuk uchytí, záleží na mnoha faktorech, např. dispozicích pacientky. Protože nikdy nedojde ke 100% uchycení aplikovaného tuku, doporučujeme většinou alespoň jedno další opakování autoaugmentace.

Jak o sebe nejlépe pečovat po operaci?

Po operaci prsou pomocí vlastního tuku nenosí ženy kompresní podprsenku. Není vhodné provádět žádné masáže ani prsa zbytečně namáhat, prsa by také neměla v pooperačním období prochladnout. Žena by měla dbát na vyváženou dostatečnou výživu a bohatý pitný režim.

V oblasti, ze které byl odsán tuk, naopak kompresní prádlo nosit třeba je, aby došlo ke správnému vytvarování ošetřené partie.

Je výsledek zvětšení prsou vlastním tukem dlouhodobý?

Efekt zvětšení prsou je trvalý: tuková tkáň, která se jednou vhojí, již v prsou zůstává. Ale i prsa, stejně jako jiné části těla, se mohou zvětšit či zmenšit, pokud dojde k výrazným váhovým změnám.

Fotogalerie

Před a po

Tento obsah pro vás připravujeme

Recenze pacientů

Nadmíru spokojená s augmentací prsou

V říjnu 2022 jsem u paní primářky Inky Třeškové podstoupila operaci augmentaci prsou. Se vším od úvodní konzultace, přes operaci a následnou péči jsem byla nadmíru spokojená. Je vidět, že paní primářka je opravdu profesionál a jsem ráda, že jsem se svěřila s touto operací právě do jejích rukou.

Monika O.

Zdroj: Osobní doporučení

Sjednejte si 

Konzultaci