Plastická operace očních víček (blefaroplastika)

Důležité informace

Délka operace: 30 až 60 minut
Lokální anestezie: ano
Hospitalizace: ne
Klidový režim: 1 týden

Po operaci:

Omezení po operaci:

  • 1 týden bez TV, PC, čtení
  • po 2 týdnech líčení
  • po 4 týdnech sport

Opatření: ledování, spaní na zádech, klidový režim, steristrip na víčkách první týden

Odstranění stehů: po 1 týdnu

Termíny kontrol: 

  • 1.den po operaci
  • po 1 týdnu od vytažení stehů

Cena od :

13 000 Kč

Oko, do duše okno – tak často citované spojení. Platí, že zářivé oči přitáhnou pozornost a získají majiteli sympatie. Bdělý, svěží výraz je známkou vitality a energie. Jasný pohled zevnitř i zvenčí je cílem operace, které se mezi lékaři říká blefaroplastika, jinak známá jako plastická operace očních víček.

Jaké jsou možnosti operace očních víček

Plastická operace očních víček může probíhat v oblasti horních nebo i dolních víček. V obou případech jde zejména o odstranění nadbytečné kůže, která působí neesteticky, má za následek unavený pohled pacienta, ale přináší také negativní zdravotní efekt, a to zhoršené vidění. Při operaci víček jsou navíc často redukovány tukové polštářky.

Jaké jsou indikace pro operaci očních víček

Přirozená ztráta pružnosti tkáně v oblasti kolem očí je jedním z projevů stárnutí, i když i mladší lidé mohou ve věku od 30-40 let zaznamenat lehce povislá víčka nebo váčky pod očima. Povislá víčka opticky zmenšují velikost očí a při zvláště silné formě mohou silně omezovat zrak. Pokud u vás dojde k estetickému nebo i zdravotnímu zhoršení v oblasti horních nebo dolních víček, pak jste kandidátem pro operaci.

 

 

Operace dolních víček                     Operace horních víček

Nejčastější

Dotazy

Jak se mám na operaci očních víček připravit?
Před každou estetickou operací se uskuteční osobní konzultace u lékaře. Lékař s pacientem prodiskutuje jeho obtíže a očekávání, vysvětlí mu přesný postup operace i předoperační přípravy. Před operací by se pacient min. na 1-2 týdny měl vzdát kouření. Pokud pacient užívá léky způsobující ředění krve, měl by se o jejich dočasném vysazení poradit se svým lékařem.
Jak probíhá operace horních víček
Při operaci horních víček se obvykle odstraňuje nadbytečná kůže, případně i vyhřezlé tukové váčky. Řez je veden v kožní rýze horního víčka tak, aby jizva zůstala skrytá v místě jeho přirozeného záhybu. Operace probíhá většinou ambulantně, takže pacient může po zákroku, doporučeně s doprovodem, odejít do domácí rekonvalescence.
Jaké jsou techniky operace dolních víček

Operace dolních víček může proběhnout samostatně nebo, při odpovídající indikaci, v kombinaci s operací horních víček. Většinou při ní lékař odstraní tukové váčky pod očima i nadbytečnou kůži. Oči tak omládnou a dojde k vypnutí kůže. Řez je veden pod linií řas, jizva tedy není po zahojení vidět.

Jaká rizika mohou být spojená s operací očních víček?
Operace dolních víček může proběhnout samostatně nebo, při odpovídající indikaci, v kombinaci s operací horních víček. Většinou při ní lékař odstraní tukové váčky pod očima i vrásky. Oči tak omládnou, zmizí vějířky vrásek a dojde k vypnutí kůže. Řez je veden pod linií řas, jizva tedy není po zahojení vidět.
Budu mít po operaci očních víček jizvy?

Vzhledem k tomu, že lékař vede řez při operaci očních víček v místech, kde dochází k přirozenému záhybu kůže, tj. v záhybu horního víčka nebo pod linií řas spodního víčka, jsou jizvy patrné jen v prvních týdnech nebo měsících po zákroku. Při správné péči o jizvy, kterou vám lékař doporučí, pak jizvy splynou s kůží.

Kdy uvidím konečný výsledek operace?
Po operaci odcházíte do domácího léčení, kdy je doporučeno cca týden oči šetřit: omezit sledování TV a práci na počítači, spát byste měli v lehce zvýšené poloze, aby se zabránilo vzniku otoků. Po týdnu vám lékař odstraní stehy, a bude potřeba oči dále chránit, protože v místech jizev bude ještě slabá. Přibližně za 14 dní se již můžete líčit, sport byste měli vynechat po dobu cca 1 měsíce. Výsledný efekt je vidět zpravidla po 3 měsících.
Fotogalerie

Před a po

Recenze pacientů

Operace očních víček u MUDr. Inky Třeškové

Oční víčka

Zdroj: Estheticon.cz

S výsledkem operace jsem velice spokojena., stejně tak s profesionálním přístupem paní primářky a sálové sestry.

Díky pár zákrokům vypadám o 10 let mladší

Oční víčka

Zdroj: Estheticon.cz

S paní doktorkou mám jen tu nejlepší zkušenost. Je to moc milá, energická mladá dáma. Jsem ráda, že číst dál

Sjednejte si 

Konzultaci