Operace dolních víček

Důležité informace

Délka operace: 30 až 60 minut
Lokální anestezie: ano
Hospitalizace: ne
Klidový režim: 1 týden

Po plastice dolních víček:

Omezení:

  • 1 týden bez TV, PC, čtení
  • po 2 týdnech líčení
  • po 4 týdnech sport

Opatření: ledování, spaní na zádech, klidový režim

Odstranění stehů: po 1 týdnu

Termíny kontrol:

  • 1. den po operaci
  • po 1 týdnu od vytažení stehů

Cena plastiky dolních víček od:

14 000 Kč

Unavený výraz, pytle pod očima a nehezké vrásky kolem očí jsou estetickou indikací pro operaci spodních víček. Ovšem často je potřeba zákroku řízená i zdravotními obtížemi jako jsou otoky pod očima, častá únava, slzení nebo dokonce i bolesti hlavy. Plastická operace dolních víček, tzv. dolní blefaroplastika, vás omladí vizuálně i pocitově. Uleví vašim očím a budete se cítit a vypadat o pár let mladší.

Pro koho je operace dolních víček vhodná

Vlivem stárnutí velmi jemné kůže pod očima, které je podníceno zejména genetickými faktory, ale i slunečním zářením, nadměrným kouřením a působením gravitace na střední oblast obličeje a dolních víček, dochází k povadnutí a povolení kůže pod očima, ztrátě její elasticity a vzniku vrásek. Kromě toho se často díky vyklenutí tuku uloženého v pouzdrech kolem oka vytvoří pod očima vaky. V mnoha případech dochází též k barevným změnám a změnám struktury kůže z důvodu poškození kůže slunečním zářením.

Pokud se rozhodnete pro operaci dolních víček a odstranění tukových váčků včas, zůstane kůže pod očima pružná a vitální.

Nejobvyklejším požadavkem pacientů žádajících o korekci dolních víček je odstranění povolené vrásčité kůže a vyklenutých tukových váčků.

Před operací – jak se připravím na operaci dolních víček

Dolní blefaroplastika, operace dolních víček, je zákrok náročnější než operace horních víček, a proto by pacient měl věnovat výběru erudovaného plastického chirurga velkou pozornost. Někdy se oba zákroky, horní i dolní víčka, kombinují v jedné operaci. Záleží na konkrétní indikaci pacienta.

Před operací s vámi lékař zkonzultuje detailně stav vašich očních víček, posoudí kvalitu vaší kůže, vazů, svalu, elasticitu víček apod. Také si vyslechne vaši představu o výsledku operace a navrhne nejvhodnější operační metodu.

Pro samotný průběh operace a pooperační hojení je důležitý váš dobrý zdravotní stav. Přibližně dva týdny před operací je vhodné omezit kouření a spotřebu alkoholu. V případě, že užíváte léky, které ředí krev, jako je např. Acylpirin, Alnagon, Anopyrin, Godasal, Aspirin, Mironal nebo Warfarin, poraďte se o úpravě užívání s vaším ošetřujícím lékařem.

V den operace

V den, kdy má proběhnout plastika dolních víček, se dostavíte v určený čas na kliniku. Sestry vás uvedou na pokoj, převléknete se do operačního prádla. Lékař s vámi probere průběh celé operace a provede fotodokumentaci.

Jak probíhá operace dolních víček?

Operace dolních víček je zákrok vedený zpravidla v šetrné lokální anestezii. Jen v případech, kdy jde o kombinovanou operaci nebo si to pacient výslovně přeje, lze po konzultaci s operatérem a anesteziologem aplikovat celkovou anestezii.

Při operaci dolních víček lékař skalpelem nebo laserem odstraní tukové váčky pod kruhovým očním svalem a nadbytečnou kůži. Operace trvá 30 až 60 minut a pacient při ní může komunikovat s lékařem.

Bezprostředně po zákroku zůstává pacient 2 až 4 hodiny na lůžku.

Po operaci dolních víček – pooperační péče

Po operaci zaznamenáte zřejmě mírné otoky, opuchlé oči a modřinky v operované oblasti. Lékař přelepí místa řezu sterilní náplastí, která by měla cca týden zůstat suchá. Přibližně po týdnu je rána zahojená a je možné vytáhnout stehy.

Doporučujeme zejména v prvních 3-4 dnech chladit operovanou oblast přes čistou tkaninu několikrát denně ledem. Vhodné je také spát v lehce zvýšené poloze, aby se zabránilo zbytečným otokům. Po odstranění stehů a sterilních náplastí by pacient měl dbát i na ochranu před sluncem krémem s UV faktorem 50+ a jistě ocení na slunci i sluneční brýle.

Postup hojení:

  • po 3-5 dnech běžná denní činnost, kancelářská práce
  • po 7 dnech – odstranění stehů a překrytí stehů novou sterilní náplastí
  • po 7-10 dnech – vymizí případné otoky a modřiny
  • po 10-14 dnech je možné líčení
  • po 2-3 týdnech sport a fyzická zátěž

Pokud budete mít po operaci příznaky jako pocit suchého oka, řezání, pálení nebo zvýšené slzení, odpočiňte si a přizpůsobte tomuto stavu své aktivity.

Rekonvalescence a hojení po operaci dolních víček probíhá u každého individuálně a záleží i na schopnosti hojení daného organizmu a dodržování domácí pooperační péče.

Plastika horních víček

Nejčastější dotazy

FAQ operace dolních víček

Jaká je cena plastiky dolních víček

Cena operace dolních víček se odvíjí od výchozí situace a náročnosti zákroku, dále od toho, zda ji operaci evtl. kombinujeme s jinými výkony, jako např. plastikou horních víček. Konkrétní cenu plastiky spodních víček Vám sdělíme a vysvětlíme při individuální konzultaci.

Jaké jsou techniky operace dolních víček

Operace dolních víček může proběhnout samostatně nebo, při odpovídající indikaci, v kombinaci s operací horních víček. Většinou při ní lékař odstraní tukové váčky pod očima i vrásky. Oči tak omládnou, zmizí vějířky vrásek a dojde k vypnutí kůže. Řez je veden pod linií řas, jizva tedy není po zahojení vidět.

Jaká jsou rizika nebo možné komplikace blefaroplastiky dolních víček?

Operace dolních víček je vedená většinou ambulantně s pomocí místního znecitlivění. Jestliže operaci vede erudovaný plastický chirurg, jsou rizika minimální. Místně mohou dočasně vzniknout otoky nebo modřiny, které ovšem do několika dní vymizí. Na konečný výsledek operace nemají žádný vliv.

Budou po operaci dolních víček vidět jizvy

Vzhledem k tomu, že řez je veden v linii řas, není po zhojení patrná jizva.

Fotogalerie

Operace dolních víček před a po

Recenze operace očních víček

Operace horních a dolních víček – skvělý výsledek

U paní primářky Třeškové jsem byla koncem září na operaci dolních a horních víček. Skvělá komunikace, příjemná, milá lékařka. Zákrok byl bezbolestný, v lokální anestezii. Pooperační průběh v pohodě, bez modřin, jen s menšími otoky. Po týdnu vyndání stehů, vše v pořádku. Jizvy pěkné, měkké, výsledný efekt skvělý. Jsem velmi spokojená a paní primářku doporučuji.

Ludmila H.

Zdroj: Známýlékař.cz

Naprostá spokojenost po operaci víček

K operaci očních víček jsem se odhodlávala dlouho, ale není se čeho bát, MUDr. Inka Třešková je naprostý profesionál. Při zákroku vše vysvětlila. Zákrok nebolel, pouze mírný tlak na oči. Před operací jsem se nemohla ani namalovat z důvodu pokleslých víček, nebyly vidět ani řasy. S výsledkem jsem teď po měsíci od operace naprosto spokojená, výsledek je viditelný. Děkuju.

Jana H.

Zdroj: Estheticon.cz

Lehčí a pohyblivější víčka

Podstoupila jsem zákrok operace horních očních víček z důvodu, že mi převisy překrývaly téměř i řasy. Nyní jsou horní víčka lehčí, pohyblivější. Jsem spokojená.

Libuše

Zdroj: Estheticon.cz

Blefaroplastika u MUDr. Inky Třeškové

Vstřícný přístup všech zaměstnanců, brzký termín vstupní konzultace i operace. S výsledkem blefaroplastiky jsem nyní, po šesti týdnech, velmi spokojená.

Jana T.

Zdroj: Estheticon.cz

Operace očních víček u MUDr. Inky Třeškové

S výsledkem operace jsem velice spokojena, stejně tak s profesionálním přístupem paní primářky a sálové sestry.

Zdroj: Estheticon.cz

Díky pár zákrokům vypadám o 10 let mladší

S paní doktorkou mám jen tu nejlepší zkušenost. Je to moc milá, energická mladá dáma. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a šla na konzultaci k ní. Pak už jsem jinam nechtěla. Cítím se a vypadám!! o deset let mladší. :). Kromě opravy převislých víček mi ještě vyhladila rýhy kolem úst a čárečky nad horním rtem. Nevěřila bych, jaký rozdíl to udělá! Až se na mě čas zase podepíše, ráda se vrátím a doporučuji!! Dámy, pokud Vás něco trápí. Neodkládejte to. Budete pak litovat, že jste nešly dříve, jako já. 🙂 L.

Zdroj: Estheticon.cz

Sjednejte si konzultaci

Operace očních víček Plzeň