Labioplastika (zmenšení malých stydkých pysků)

Důležité informace

Anestezie: lokální
Délka operace: 30 až 60 minut
Hospitalizace: není
Běžný život: po 1 týdnu

Po labioplastice

 • zvýšená hygiena
 • větrání operované oblasti
 • běžný režim po 1 týdnu
 • sport a sex po 2 až 3 týdnech

Týden po operaci:

 • klidový režim
 • sprchování 3x denně a po každé toaletě
 • studené obklady
 • nesedat si

Co je příčinou povolených

stydkých pysků

 • vrozené dispozice
 • povolení tkáně během těhotenství a porodu
 • přibývající věk a ztráta elasticity tkání

Co řeší labioplastika

 • povolené malé stydké pysky
 • přečnívající malé stydké pysky přes velké
 • asymetrické stydké pysky

Labioplastika ceník:

od 14 000 Kč

 

Některé části těla jsou běžně vidět, intimní oblasti si však necháváme pro své nejbližší. A právě proto chceme i tam, my ženy, být krásné.

Normální vzhled ženského genitálu je takový, že velké stydké pysky překrývají zcela nebo z větší části ty malé. Malé pysky mohou přečnívat mírně ven, ale pokud jsou příliš povolené, vadí při sportu, při pohlavním styku a působí nehezky v těsném prádle. Tyto funkční a estetické problémy mohou přerůst i v psychické potíže, kdy se žena necítí dobře při převlékání, v plavkách nebo v sexuálním životě.

Jestliže máte pochybnosti, nebojte se zeptat, podobný problém řeší více žen, než si myslíte.

„Mé pacientky často říkají, že labioplastikou získaly zpět svobodu. Jako žena dovedu pochopit váš problém. Operací vás provedu jako žena ženu.“

Prim. MUDr. Inka Třešková, PhD.

Co je to Labioplastika a co umí

Zákrok zvaný labioplastika koriguje velikost a tvar stydkých pysků. Zatímco velké stydké pysky jen zřídka způsobují ženám potíže, podléhají malé stydké pysky mnohem více změnám, které nastávají v průběhu života ženy. Kůže je v těchto místech totiž mnohem jemnější a méně pevná.

Zatímco jsou více vyvinuté malé stydké pysky u některých žen vrozené, u jiných se povolí během života. Nejčastěji k tomu dochází během těhotenství a porodu, kdy podléhá oblast poševního vchodu vyšší zátěži, čímž trpí právě malé stydké pysky.

Kdy podstoupit labioplastiku

Pokud vám povolené, přečnívající stydké pysky vadí při pohybu, při hygieně, esteticky překáží v těsném oblečení nebo se za ně stydíte před ostatními.

Obecně doporučuji u vrozených dispozic pacientkám operaci po 18. roku života, kdy je dokončen vývoj a růst. Zvažujete-li úpravu intimní oblasti po porodech, pak je dobré počkat s plastikou stydkých pysků na ukončení plánování rodiny. Nicméně vzhledem k relativní nenáročnosti a malé zátěži operace na organizmus je zákrok možné opakovat i pokud by dalším porodem došlo k zhoršení operovaného výsledku – k prověšení malých stydkých pysků.

Před labioplastikou

Aby bylo dosaženo kýženého výsledku, je potřeba vaše přání prokonzultovat s lékařem. Já si vždy každou ženu, která by chtěla svou intimní oblast upravit, důkladně vyslechnu, vyšetřím ji a proberu s ní možnosti operace.

Na naší klinice se labioplastika provádí v lokální anestezii. Není tedy potřeba speciální předoperační vyšetření. Pacientka by přesto měla nastoupit na operaci v bezvadném zdravotním stavu.

Pokud má výkon proběhnout v celkové anestezii, pak je potřeba o něco rozsáhlejší příprava před operací:

 • pacientka si obstará nutná předoperační vyšetření 
 • jakékoliv onemocnění, byť mírná viróza, musí pacientka hlásit operatérovi
 • je nutno počítat s hospitalizací na klinice do druhého dne

Během menstruace se labioplastika neprovádí, ideální je načasování těsně po skončení periody.

Pokud pacientka užívá léky zvyšující krvácivost, poradíme se na úpravě jejich užívání, stejně jako u potravinových doplňků a enzymatických preparátů.

Jak probíhá plastika stydkých pysků

Při výkonu je možné zohlednit přání pacientky ohledně velikosti a tvaru stydkých pysků. Cílem je zpravidla jejich přiměřené zmenšení vůči velkým stydkým pyskům a zajištění symetrie.

Při operaci je pacientka umístěna do gynekologické polohy. Vyměřím si nadbytečnou tkáň a zakreslím průběh řezů v podélné linii stydkých pysků. Následně tkáň šetrně odstraním tak, aby nedošlo k narušení klitorisu. Jestliže stydké pysky překrývají klitoris, je možné jej při výkonu mírně obnažit a tím zvýšit jeho sexuální citlivost.

Po dokončení operace kůži sešiji vstřebatelnými stehy a zakryji ránu sterilní gázou.

Zákrok trvá 30 až 60 minut.

Možné komplikace

Labiopastika patří mezi zákroky, které nebývají spojeny s komplikacemi. Navíc velmi dobrá schopnost intimní oblasti regenerovat se zajistí její rychlé hojení. Případné krvácení a infekce jsou potlačeny již při operaci, otoky lze bez problému minimalizovat v pooperační době. Jizvy jsou v této lokalitě téměř neviditelné.

Po labioplastice

Pooperační rekonvalescence a řádná péče o lábia je pro zdárné hojení velmi důležitá. Čím více dodržíte doporučení a pokyny, tím dříve se vaše stydké pysky zahojí a budete se moci vrátit k obvyklému režimu.

Jestliže byl výkon proveden v lokální anestezii, je pacientka propuštěna po několika hodinách do domácí péče. Pro určité pohodlí je vhodné nechat se vyzvednout doprovodem. V případě celkové anestezie je třeba setrvat na klinice do druhého dne.

Je možné, že pacientka bude poté, co anestezie přestane působit, cítit mírnou bolest. Je to normální a bolest lze tišit běžnými léky proti bolesti. Pokud by došlo k výraznějším otokům nebo krvácení, pak kontaktujte lékaře.

První kontrola proběhne zpravidla druhý den po operaci. Vzhledem k tomu, že stehy jsou použity vstřebatelné, není potřeba je odstraňovat.

Pacientka by si měla následujících několik dní naordinovat klid. Doporučuji zvýšenou hygienu – sprchování třikrát denně a po každé toaletě. Objeví-li se otoky, je možné přikládat studené obklady. Operovaná oblast větrejte, není vhodné si sedat.

Do běžného režimu bez větší fyzické zátěže se pacientky navrací zpravidla po týdnu. Sportovní aktivity lze začít provozovat obvykle po 2 až 3 týdnech. To je i doba, odkdy je možný pohlavní styk.

Ojedinělá snížená citlivost lábií se obvykle během několika týdnů po operaci navrátí do svého původního stavu. Díky tomu a díky novému, upravenému vzhledu intimní oblasti si můžete s chutí užívat všech dříve popíraných radostí.

Cena labioplastiky

Cena operace se odvíjí zejména od toho, jaká je zvolena anestezie. Přesnou cenu se dozvíte při naší společné konzultaci.

Podrobnější ceník labioplastika

 

Nejčastější

FAQ labioplastika

Jak poznám, že mám zvětšené malé stydké pysky?

Zvětšené malé stydké pysky se projevují zpravidla nepříjemnými pocity při nošení těsného oblečení (prádla, plavek, kalhot), jízdě na kole, na koni nebo také při sexu, kdy jsou stydké pysky jakoby vtahovány dovnitř do pochvy. Při zmíněných aktivitách může docházet i k jemným poraněním tkáně, bolestem nebo otokům.

Jak velký má být optimáně stydký pysk?

Pro velikost stydkých pysků neexistuje žádná norma. Malý stydký pysk by měl ovšem plnit svou funkci: měl by být dost velký, aby chránil pochvu před vysušením a zároveň ne moc velký, aby nepřekážel při jízdě na kole, na koni nebo při pohlavním styku.

Změní se labioplastikou citlivost při sexu?

Za citlivost ženských genitálií při sexu je zodpovědný zejména klitoris. Ten je při labioplastice netknutý a citlivost intimní oblasti ženy tedy zůstává zachována.

Přechodně se však může po dobu několika týdnů po operaci objevit menší citlivost v intimní oblasti. Tyto obtíže jsou však v naprosté většině případů dočasné a zpravidla do 6 týdnů po zákroku vymizí. Žena si pak naopak s novými, zmenšenými stydkými pysky může užívat sex bezstarostněji a uvolněněji.

Provádí se operace stydkých pysků v celkové anestezii nebo v lokální?

Labioplastiku provádím ve většině případů v lokálním znecitlivění. Jen zřídka, např. pokud si to pacientka přeje, v celkové anestezii. Lokální znecitlivění je velmi šetrné, nezatěžující organizmus, a přitom umožňuje provést zákrok při plném pohodlí pacientky. Je aplikováno jemným vpichem, po kterém chvíli ucítíte možná mírné pálení. Poté při samotném výkonu jen lehký pocit tlaku a žádné bolesti.

Kdy mohu mít po labioplastice opět sex?

Pohlavní styk doporučuji po úplném zahojení tkáně, tj. většinou po 4 až 6 týdnech.

Kdy mohu provozovat opět po labioplastice sport?

Sport jako chůze, nordic walking, jogging nebo plavání  jsou zpravidla možné již 2 týdny po labioplastice. Jízda na kole o něco později, po 4 týdnech, je to však individuální a záleží na pocitu pacientky.

Kdy se vstřebají po labioplastice šicí vlákna?

Počítejte přibližně s 2 až 3 týdny do doby, než se plně vstřebají vlákna, kterými je rána po labioplastice sešita.

Budu mít po labioplastice jizvu?

Stydké pysky se po labioplastice hojí velmi dobře. Operace nezanechá žádné viditelné jizvy.

Je třeba počítat po labioplastice se silným krvácením?

Ne, žádné velké krvácení nečekejte. Po každé straně stydkých pysků je jen menší tepna, která musí být v některých případech podvázána, ale k silnému krvácení v této oblasti nedochází.

Mohu po labioplastice otěhotnět a co porod po labioplastice?

Ano. Labioplastika nemá žádný vliv na schopnost otěhotnět ani průběh porodu. Stydké pysky uzavírají poševní vchod a chrání pochvu před infekcemi zvenčí a vysušením. V tomto ohledu vytvoříme labioplastikou rovnováhu mezi podobou, resp. velikostí a tvarem stydkých pysků, a jejich funkcí. Otěhotnění nebo porod nejsou v žádném případě opercí ovlivněny..

Recenze labioplastika

Labioplastika u MUDr. Inky Třeškové – jsem velice spokojená

Paní Prim. MUDr.Třeškovou Ph.D. doporučuji. S výsledkem labioplastiky jsem velice spokojená. Operace proběhla v pořádku. Paní doktorka a sálová sestra jsou úžasné, velice milé a veškeré obavy z operace byly hned pryč.

Iva F.K.

Zdroj: Estheticon.cz

Sjednejte si konzultaci

Labioplastika Plzeň