Prsní implantáty a zvětšení prsou

Zvětšení prsou probíhá nejčastěji pomocí implantátů. Nad rámec implantátů může být poprsí na přání pacientky navíc konturováno vlastním tukem (zvětšení prsou kombinací silikonových implantátů s vlastním tukem), nebo může být zvětšení pomocí implantátu kombinováno s modelací prsou v případě, že cílem zákroku je kromě zvětšení také zpevnění, tedy potřeba zbavit prsa povislé kůže. Nebo také s využitím vlastního tuku.

Během konzultace před zvětšením prsou vás vyšetřím a změřím váš hrudník a vaše prsa. Není potřeba, abyste znala vlastnosti jednotlivých prsních implantátů a věděla jaký implantát chcete, ale je pro mě velmi důležité, abyste mi co nejlépe popsala vaše představy o nových prsou. Potom podle vaší výšky, váhy, proporcí vaší postavy a vašeho přání společně dokážeme najít ten pravý implantát právě pro vás.

Na trhu existuje velmi široký výběr prsních implantátů. Vždy se jedná o velmi bezpečné, mezinárodními organizacemi schválené a certifikované materiály, které jsou hygienicky nezávadné. Medicínský silikon se využívá nejen při výrobě implantátů, ale i jiných zdravotnických pomůcek.

U silikonových prsních implantátů zohledňujeme řadu parametrů:

  • výplň
  • povrch
  • tvar
  • velikost
  • profil
  • značka

Výplň implantátů

V nabídce jsou v podstatě dva druhy výplně prsních implantátů: nejčastěji používané jsou silikonové implantáty, druhou variantou jsou implantáty plněné fyziologickým roztokem používané jen zcela okrajově. Všechny moderní silikonové implantáty jsou vyrobeny z bezpečné výplně. Kdyby teoreticky došlo k poškození implantátu, silikonový gel díky své soudržnosti nenaruší okolní tkáň.

Povrch implantátů

Podle mezinárodního standardu se povrchy implantátů dělí na: hladký, mikro-texturovaný a makro-texturovaný povrch. V dnešní době však ani hladký obal není zcela hladký jako tomu bylo dříve, ale má velice jemnou strukturu. Textura implantátu zajišťuje jeho udržení ve stabilní pozici a minimalizuje riziko vzniku kapsulární kontraktury. Obecně platí, že čím je struktura implantátu drsnější, tím lépe přilne implantát k tkáním, které ho obklopují, a tím se snižuje komplikace otočení či posunutí implantátu.

Tvar implantátů

Co se tvaru implantátu týká, jsou k dispozici dva typy: kulaté a anatomické. Kulaté implantáty mají kruhovou základnu a používají se především u žen, které si přejí spíše nápadný plnější dekolt – prsa bývají po zvětšení trochu méně přirozená, tvarově ale velmi pěkná. Jsou také svým tvarem výhodnější z hlediska rizika otočení implantátu. U velmi štíhlých žen však může být patrný horní okraj implantátu.

Anatomické implantáty svým tvarem kapky působí přirozeně, protože vyplňují prsa spíše ve spodní části dekoltu, v horní části pak nejsou tak objemné. Pomocí těchto implantátu se daří lépe korigovat jemné asymetrie a pro svůj přirozený vzhled se používají také při rekonstrukci prsou.

Velikost implantátů

Velikost implantátu se uvádí většinou v mililitrech. Určit, jak velký implantát vybrat, je vždy věcí diskuze. K dispozici jsou běžně implantáty od 100 do 1000 ml. Ale pozor, podstatný je nejen objem, ale také profil, který může být u implantátů stejného objemu různý – pak je různá i jejich velikost.

Se správnou volbou vám ráda pomůžu. Vždy budu naslouchat všem vašim požadavkům. Dejte prosím spíš na radu zkušené lékařky než například na doporučení jiných pacientek. Budeme se totiž zabývat vaší individuální dispozicí a plánovat vaše zvětšení prsou. To, co je vhodné pro jinou ženu, nemusí vůbec odpovídat vaší situaci.

Na druhé straně je nutné si uvědomit, že ne vždy je kvůli technickým možnostem a anatomickým předpokladům možné splnit všechna očekávání, zvlášť v případě extrémně velkých implantátů.

Profil implantátů

Projekce neboli profil je vedle šířky a výšky třetím rozměrem, který určuje objem implantátu, tedy vlastně jeho velikost. Profil implantátu může být nízký, střední, vysoký a extra vysoký.

Zvětšení prsou Plzeň

Pokud uvažujete o zvětšení prsou, domluvte si konzultaci, při které si promluvíme o Vašem očekávání, Vašich přáních a vybereme implantáty správného tvaru a velikosti právě pro Vaši postavu.