Plastická operace stehen

Důležité informace

Délka operace: 2 až 4 hodiny
Typ anestezie: celková
Hospitalizace: 1 až 2 dny
Klidový režim: 1 týden
Sport: po 6 až 8 týdnech

Po operaci:

 • hospitalizace: 1 až 3 dny
 • kancelářská práce: po 2 týdnech
 • plná fyzická zátěž: po 4 týdnech
 • kompresní prádlo: 4 týdny

Cena od :

40 000 Kč

Po výrazném zhubnutí na příklad v souvislosti s bariatrickou operací není kůže stehen vždy schopná se přizpůsobit novému objemu tkáně a zůstane povislá. Vznikají tak nepěkné valy, které často představují pro pacienta estetický problém. Mohou dokonce způsobovat zdravotní potíže v souvislosti se ztíženou hygienou – opruzeniny v záhybech kůže nebo ekzémy. Při plastické operaci stehen dojde k odstranění nadbytečné tkáně a kůže v oblasti stehen. Kůže se vypne, valy zmizí a díky tomu se zlepší situace pacienta: esteticky, zdravotně a zejména psychicky.

 

Metody plastické operace stehen

Existuje více možných postupů umožňujících vypnutí kůže stehen. Nejčastěji jsou používány tyto dvě:

 • Řez ve tvaru C
 • Řez ve tvaru T

Řez ve tvaru C: u tohoto typu liftingu stehen je řez veden na hranici třísel a stydké oblasti do gluteálního záhybu, kůže a měkké tkáně jsou fixovány směrem k rozkroku. Přebytečná kůže se odstraní a napne. Aby tato technika přinesla očekávané výsledky, musí být pokožka stále dostatečně pružná, aby se dovedla přizpůsobit novým tvarům stehen. Výhodou C-řezu při plastice stehen je relativně nenápadná jizva, kterou lze snadno skrýt oděvem.

Řez ve tvaru T: jestliže jsou kožní valy velké, kůže stehen ochablejší, a navíc není dostatečně elastická, je potřeba použít větší T-řez. Chirurg jej vede na vnitřní straně stehna podél genitální oblasti a druhý řez ve směru kolena. Poté odstraní přebytečnou kůži a tkáň. Rána je sešita několika stehy. Tuto metodu volím v případech, kdy je potřeba vypnout rozsáhlé oblasti stehen.

V případě potřeby lze postup doplnit liposukcí, díky níž odsajeme tuk, a tím ještě více optimalizujeme výsledek operace.

Pacient je při plastické operaci stehen uveden do celkové anestezie, výkon trvá dle rozsahu 2 až 4 hodiny.

 

Před operací stehen

Jako před každou jinou plastickou operací spolu budeme nejdříve konzultovat váš problém. Poslechnu si, co vám vadí a čeho byste operací chtěli dosáhnout. Pokud k tomu bude vhodná indikace, naplánujeme spolu operaci. Dozvíte se, jaká předoperační vyšetření je nutné absolvovat a jak se připravit na pooperační období a rekonvalescenci.

 

Po plastické operaci stehen

Po operaci zůstává pacient 1 až 2 dny hospitalizován na klinice po lékařským dohledem.  Byly-li použity nevstřebatelné stehy, jsou odstraněny většinou 2 týdny po operaci. Konečný výsledek plastiky stehen je vidět 6 až 12 měsíců po operaci. Aby byl co nejlepší, měl by pacient poslechnout veškeré rady lékaře.

 

Rekonvalescence po plastice stehen

Doba hojení po plastické operaci stehen je velmi individuální a záleží na rozsahu provedené operace a také disciplíně pacienta. Pro optimální výsledek je důležité dodržet všechna doporučení lékaře. Mezi ně patří např.:

 • 2 až 3 týdny po operaci šetřete nohy, ideálně si v práci domluvte volno
 • 2 až 3 týdny po operaci se vyhněte řízení auta
 • 6 týdnů po operaci nesportujte a fyzicky nezatěžujte dolní část těla
 • je vhodnější spát na zádech
 • zredukujte spotřebu alkoholu a vynechte kouření – u kuřáků probíhá prokazatelně hůře hojení
 • lehké bolesti po operaci jsou normální. Pomáhají běžná analgetika
 • minimalizaci otoků pomůže pravidelné nošení kompresního prádla
 • chraňte jizvy před slunečním zářením – min. 3 měsíce je nevystavujte slunci vůbec, dále dbejte o zvýšenou ochranu před sluncem

 

Jizvy po plastické operaci stehen

Starostlivá péče o jizvy po plastické operaci stehen pomůže jejich zahojení, aby v budoucnu byly co nejvíc nenápadné. Jizvy promazáváme a provádíme tlakovou masáž: prstem působíte na jizvu tlakem po dobu ca 15 vteřin, až lůžko prstu zbělá. Poté prst posunete o kousek vedle a opět tlačíte na jizvu. Takto opakujete postup i několikrát denně podél celé jizvy.  Pro lepší hojení si můžete v lékárně opatřit speciální gely, masti a náplasti usnadňující změknutí, a vyzrání jizev.

 

Možné komplikace při plastice stehen

Volbou zkušeného plastického chirurga riziko komplikací minimalizujete. Avšak jako při každé operaci, i při plastické operaci stehen se mohou vyskytnout komplikace. Mezi ně patří např.:

 • horší přihojení tkáně a tím pádem viditelnější jizva
 • zvýšené krvácení rány
 • infekce v ráně
 • přechodně snížená citlivost v operované oblasti
 • trombóza – pro snížení rizika dostane pacient při operaci speciální kompresní punčochy. Pro prevenci tvorby krevních sraženin je také důležité před a po operaci vynechat kouření.

 

Cena plastiky stehen

Výše ceny záleží především na rozsahu operace a délce hospitalizace. Při konzultaci se dozvíte, jaký postup operace bude proveden a jaká bude její cena.

 

Nejčastější

Dotazy

Co když po plastické operaci stehen opět přiberu

Větší výkyvy hmotnosti se mohou projevit na operovaných stehnech. Jejich působením současně s procesy stárnutí může dojít k opětovnému ochabení a prověšení kůže. Proto je lepší, když si pacient navykne na správnou životosprávu a pravidelnou sportovní aktivitu jako prevenci obezity.

Plastickou operaci stehen lze případně opakovat.

Co mám dělat pro udržení vypnutých stehen

Ochablá stehna nejsou vždy jen důsledkem nadváhy. Vliv má kvalita kůže a také svaly. Proto je vhodné zvyknout si na pravidelnou fyzickou aktivitu, která podpoří svalovou hmotu: chůze, běh, plavání, tanec, cyklistika, pilates jsou vhodnými sporty, které zabrání nebo zpomalí ochabování kůže v oblasti stehen.

Každodenní přirozený pohyb hraje velkou roli: omezte dlouhé vysedávání, alespoň 40 minut denně buďte v pohybu, používejte schody místo výtahu.

Fotogalerie

Před a po

Tento obsah pro vás připravujeme

Recenze pacientů

Operace horních a dolních víček – skvělý výsledek

U paní primářky Třeškové jsem byla koncem září na operaci dolních a horních víček. Skvělá komunikace, příjemná, milá lékařka. Zákrok byl bezbolestný, v lokální anestezii. Pooperační průběh v pohodě, bez modřin, jen s menšími otoky. Po týdnu vyndání stehů, vše v pořádku. Jizvy pěkné, měkké, výsledný efekt skvělý. Jsem velmi spokojená a paní primářku doporučuji.

Ludmila H.

Zdroj: Známýlékař.cz

Naprostá spokojenost po operaci víček

K operaci očních víček jsem se odhodlávala dlouho, ale není se čeho bát, MUDr. Inka Třešková je naprostý profesionál. Při zákroku vše vysvětlila. Zákrok nebolel, pouze mírný tlak na oči. Před operací jsem se nemohla ani namalovat z důvodu pokleslých víček, nebyly vidět ani řasy. S výsledkem jsem teď po měsíci od operace naprosto spokojená, výsledek je viditelný. Děkuju.

Jana H.

Zdroj: Estheticon.cz

Lehčí a pohyblivější víčka

Podstoupila jsem zákrok operace horních očních víček z důvodu, že mi převisy překrývaly téměř i řasy. Nyní jsou horní víčka lehčí, pohyblivější. Jsem spokojená.

Libuše

Zdroj: Estheticon.cz

Blefaroplastika u MUDr. Inky Třeškové

Vstřícný přístup všech zaměstnanců, brzký termín vstupní konzultace i operace. S výsledkem blefaroplastiky jsem nyní, po šesti týdnech, velmi spokojená.

Jana T.

Zdroj: Estheticon.cz

Operace očních víček u MUDr. Inky Třeškové

S výsledkem operace jsem velice spokojena, stejně tak s profesionálním přístupem paní primářky a sálové sestry.

Zdroj: Estheticon.cz

Díky pár zákrokům vypadám o 10 let mladší

S paní doktorkou mám jen tu nejlepší zkušenost. Je to moc milá, energická mladá dáma. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a šla na konzultaci k ní. Pak už jsem jinam nechtěla. Cítím se a vypadám!! o deset let mladší. :). Kromě opravy převislých víček mi ještě vyhladila rýhy kolem úst a čárečky nad horním rtem. Nevěřila bych, jaký rozdíl to udělá! Až se na mě čas zase podepíše, ráda se vrátím a doporučuji!! Dámy, pokud Vás něco trápí. Neodkládejte to. Budete pak litovat, že jste nešly dříve, jako já. 🙂 L.

Zdroj: Estheticon.cz

Sjednejte si 

Konzultaci