Plastická operace stehen

Důležité informace

Délka operace: 2 až 4 hodiny
Typ anestezie: celková
Hospitalizace: 1 až 2 dny
Klidový režim: 1 týden
Sport: po 6 až 8 týdnech

Po operaci:

 • hospitalizace: 1 až 3 dny
 • kancelářská práce: po 2 týdnech
 • plná fyzická zátěž: po 4 týdnech
 • kompresní prádlo: 4 týdny

Cena od :

40 000 Kč

Po výrazném zhubnutí na příklad v souvislosti s bariatrickou operací není kůže stehen vždy schopná se přizpůsobit novému objemu tkáně a zůstane povislá. Vznikají tak nepěkné valy, které často představují pro pacienta estetický problém. Mohou dokonce způsobovat zdravotní potíže v souvislosti se ztíženou hygienou – opruzeniny v záhybech kůže nebo ekzémy. Při plastické operaci stehen dojde k odstranění nadbytečné tkáně a kůže v oblasti stehen. Kůže se vypne, valy zmizí a díky tomu se zlepší situace pacienta: esteticky, zdravotně a zejména psychicky.

 

Metody plastické operace stehen

Existuje více možných postupů umožňujících vypnutí kůže stehen. Nejčastěji jsou používány tyto dvě:

 • Řez ve tvaru C
 • Řez ve tvaru T

Řez ve tvaru C: u tohoto typu liftingu stehen je řez veden na hranici třísel a stydké oblasti do gluteálního záhybu, kůže a měkké tkáně jsou fixovány směrem k rozkroku. Přebytečná kůže se odstraní a napne. Aby tato technika přinesla očekávané výsledky, musí být pokožka stále dostatečně pružná, aby se dovedla přizpůsobit novým tvarům stehen. Výhodou C-řezu při plastice stehen je relativně nenápadná jizva, kterou lze snadno skrýt oděvem.

Řez ve tvaru T: jestliže jsou kožní valy velké, kůže stehen ochablejší, a navíc není dostatečně elastická, je potřeba použít větší T-řez. Chirurg jej vede na vnitřní straně stehna podél genitální oblasti a druhý řez ve směru kolena. Poté odstraní přebytečnou kůži a tkáň. Rána je sešita několika stehy. Tuto metodu volím v případech, kdy je potřeba vypnout rozsáhlé oblasti stehen.

V případě potřeby lze postup doplnit liposukcí, díky níž odsajeme tuk, a tím ještě více optimalizujeme výsledek operace.

Pacient je při plastické operaci stehen uveden do celkové anestezie, výkon trvá dle rozsahu 2 až 4 hodiny.

 

Před operací stehen

Jako před každou jinou plastickou operací spolu budeme nejdříve konzultovat váš problém. Poslechnu si, co vám vadí a čeho byste operací chtěli dosáhnout. Pokud k tomu bude vhodná indikace, naplánujeme spolu operaci. Dozvíte se, jaká předoperační vyšetření je nutné absolvovat a jak se připravit na pooperační období a rekonvalescenci.

 

Po plastické operaci stehen

Po operaci zůstává pacient 1 až 2 dny hospitalizován na klinice po lékařským dohledem.  Byly-li použity nevstřebatelné stehy, jsou odstraněny většinou 2 týdny po operaci. Konečný výsledek plastiky stehen je vidět 6 až 12 měsíců po operaci. Aby byl co nejlepší, měl by pacient poslechnout veškeré rady lékaře.

 

Rekonvalescence po plastice stehen

Doba hojení po plastické operaci stehen je velmi individuální a záleží na rozsahu provedené operace a také disciplíně pacienta. Pro optimální výsledek je důležité dodržet všechna doporučení lékaře. Mezi ně patří např.:

 • 2 až 3 týdny po operaci šetřete nohy, ideálně si v práci domluvte volno
 • 2 až 3 týdny po operaci se vyhněte řízení auta
 • 6 týdnů po operaci nesportujte a fyzicky nezatěžujte dolní část těla
 • je vhodnější spát na zádech
 • zredukujte spotřebu alkoholu a vynechte kouření – u kuřáků probíhá prokazatelně hůře hojení
 • lehké bolesti po operaci jsou normální. Pomáhají běžná analgetika
 • minimalizaci otoků pomůže pravidelné nošení kompresního prádla
 • chraňte jizvy před slunečním zářením – min. 3 měsíce je nevystavujte slunci vůbec, dále dbejte o zvýšenou ochranu před sluncem

 

Jizvy po plastické operaci stehen

Starostlivá péče o jizvy po plastické operaci stehen pomůže jejich zahojení, aby v budoucnu byly co nejvíc nenápadné. Jizvy promazáváme a provádíme tlakovou masáž: prstem působíte na jizvu tlakem po dobu ca 15 vteřin, až lůžko prstu zbělá. Poté prst posunete o kousek vedle a opět tlačíte na jizvu. Takto opakujete postup i několikrát denně podél celé jizvy.  Pro lepší hojení si můžete v lékárně opatřit speciální gely, masti a náplasti usnadňující změknutí, a vyzrání jizev.

 

Možné komplikace při plastice stehen

Volbou zkušeného plastického chirurga riziko komplikací minimalizujete. Avšak jako při každé operaci, i při plastické operaci stehen se mohou vyskytnout komplikace. Mezi ně patří např.:

 • horší přihojení tkáně a tím pádem viditelnější jizva
 • zvýšené krvácení rány
 • infekce v ráně
 • přechodně snížená citlivost v operované oblasti
 • trombóza – pro snížení rizika dostane pacient při operaci speciální kompresní punčochy. Pro prevenci tvorby krevních sraženin je také důležité před a po operaci vynechat kouření.

 

Cena plastiky stehen

Výše ceny záleží především na rozsahu operace a délce hospitalizace. Při konzultaci se dozvíte, jaký postup operace bude proveden a jaká bude její cena.

 

Nejčastější

Dotazy

Co když po plastické operaci stehen opět přiberu

Větší výkyvy hmotnosti se mohou projevit na operovaných stehnech. Jejich působením současně s procesy stárnutí může dojít k opětovnému ochabení a prověšení kůže. Proto je lepší, když si pacient navykne na správnou životosprávu a pravidelnou sportovní aktivitu jako prevenci obezity.

Plastickou operaci stehen lze případně opakovat.

Co mám dělat pro udržení vypnutých stehen

Ochablá stehna nejsou vždy jen důsledkem nadváhy. Vliv má kvalita kůže a také svaly. Proto je vhodné zvyknout si na pravidelnou fyzickou aktivitu, která podpoří svalovou hmotu: chůze, běh, plavání, tanec, cyklistika, pilates jsou vhodnými sporty, které zabrání nebo zpomalí ochabování kůže v oblasti stehen.

Každodenní přirozený pohyb hraje velkou roli: omezte dlouhé vysedávání, alespoň 40 minut denně buďte v pohybu, používejte schody místo výtahu.

Fotogalerie

Před a po

Tento obsah pro vás připravujeme

Recenze pacientů

Blefaroplastika u MUDr. Inky Třeškové

Zdroj: Estheticon.cz

Vstřícný přístup všech zaměstnanců, brzký termín vstupní konzultace i operace. S výsledkem blefaroplastiky jsem nyní, po šesti týdnech, velmi spokojená.

Jana T.

Operace očních víček u MUDr. Inky Třeškové

Zdroj: Estheticon.cz

S výsledkem operace jsem velice spokojena, stejně tak s profesionálním přístupem paní primářky a sálové sestry.

Díky pár zákrokům vypadám o 10 let mladší

Zdroj: Estheticon.cz

S paní doktorkou mám jen tu nejlepší zkušenost. Je to moc milá, energická mladá dáma. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a šla na konzultaci k ní. Pak už jsem jinam nechtěla. Cítím se a vypadám!! o deset let mladší. :). Kromě opravy převislých víček mi ještě vyhladila rýhy kolem úst a čárečky nad horním rtem. Nevěřila bych, jaký rozdíl to udělá! Až se na mě čas zase podepíše, ráda se vrátím a doporučuji!! Dámy, pokud Vás něco trápí. Neodkládejte to. Budete pak litovat, že jste nešly dříve, jako já. 🙂 L.

Sjednejte si 

Konzultaci