Plastická operace paží
(brachioplastika)

Důležité informace

Délka operace: 1 až 2 hodiny
Typ anestezie: celková
Hospitalizace: 1 den
Klidový režim: 1 týden
Sport: po 6 až 8 týdnech

Po operaci:

 • hospitalizace: 1 den
 • kancelářská práce: po 1 týdnu
 • řízení automobilu: po 1 týdnu
 • elastické návleky: 6 až 6 týdnů

Cena od :

40 000 Kč

Po významné ztrátě hmotnosti, redukci váhy důsledkem bariatrické operace, častých váhových výkyvech způsobených hormonálními změnami nebo jednoduše působením věku dochází někdy k prověšení kůže v oblasti paží. Povislý vzhled paží nepůsobí atraktivně zejména v tílku, šatech na ramínka nebo tričku s krátkými rukávy. Jestliže vám povislé paže vadí, plastická operace paží neboli brachioplastika dokáže pomoci. Určitou daň za mladistvý vzhled paží představují jizvy na vnitřní straně paží. I ty se mohou stát časem při správné péči velmi nenápadné.

 

Před plastickou operací paží

Důležitou součástí úspěšné operace je konzultace, kdy spolu probereme vaše očekávání, prohlédnu si výchozí stav a navrhnu typ a metodu operace. Dozvíte se také, jak se na operaci připravit a jaká předoperační vyšetření je třeba si zajistit. Jelikož lifting paží probíhá v celkové anestezii, počítejte s tím, že 6 hodin před výkonem nebudete jíst ani pít.

 

Metody a průběh operace paží

Brachioplastiku provádíme zpravidla v celkové anestezii. Zákrok trvá 1 až 2 hodiny.

Při liftingu paží dochází často ke kombinaci:

 • redukce přebytečné kůže
 • liposukci nadbytečného tuku

Pro redukci povislé kůže mohou být použity různé metody a techniky řezu. Volba metody závisí zejména na rozsahu plastiky paží, objemu kůže a tuku, který má být operací odstraněn:

 • Menší valy mohou být redukovány kratším řezem v podpaží. Tato metoda se hodí zvlášť v případě, kdy je kůže dostatečně elastická a v oblasti paží není příliš velké množství tuku.
 • Velké valy paží vyžadují větší řez. Ten sahá většinou od lokte po podpaží a zanechává po operaci delší jizvu. V případě velkých valů je také často třeba odsát tuk a tím celkově zmenšit objem paží.

Po provedení potřebných kroků k redukci valů se rána sešita několika stehy. Většinou jsou použity stehy vstřebatelné.

Na paže je navlečeno kompresní prádlo, které slouží jako prevence otoku, bolesti a fixuje tkáň v požadované poloze, což umožňuje rychlejší a lepší hojení.

 

Po plastice paží

Po operaci zůstává pacient většinou jeden až dva dny na klinice pod dohledem lékařů. Následně odchází do domácí péče.

Pracovně schopný je pacient vykonávající kancelářskou práci přibližně po jednom až dvou týdnech po operaci. Fyzickou námahu a sport byste měli odložit ca 6 až 8 týdnů po operaci. Po stejnou dobu doporučujeme nekouřit, nechodit do sauny ani solária.

 

Péče o jizvy

Pro minimalizaci jizev je vhodné po zahojení provádět pravidelně několikrát denně tlakovou masáž jizev: prstem působíte na jizvu takovým tlakem, až lůžko nehtu zbělá. Po 15 vteřinách prst posunete o kousek vedle a opakujete. Takto budete postupovat po celé délce jizvy.

Byla-li součástí operace liposukce paží, pak lze tlakovou masáž doplnit o masáž válečkem podél celé jizvy.

Jizvy lze promazávat speciálními krémy nebo gely, aby rychleji změkly. Vhodné je také obyčejné vepřové sádlo.

Aby jizvy nepigmentovaly, dbejte po dobu 3 až 6 měsíců po operaci o řádnou ochranu před sluncem.

 

Možné komplikace

Operace paží patří mezi výkony s nízkým rizikem. Mezi možné lehké komplikace patří:

 • Zvýšené krvácení rány, zhoršené hojení nebo infekce v ráně
 • Otoky
 • Dočasně snížená citlivost nervů v operovaném místě

Volbou zkušeného plastického chirurga a důkladnou konzultací a přípravou míru komplikací snížíte.

 

Cena plastiky paží

Do ceny operace je započítána:

 • vstupní konzultace
 • anestezie
 • operace
 • poooperační prádlo
 • hospitalizace
 • pooperační péče a kontroly

Výše ceny záleží také na rozsahu operace.

 

Výsledek plastické operace paží

Konečná podoba operovaných paží je zřejmá po 6 měsících, kdy je již podkožní tkáň stabilizována a jizvy vyzrálé. Působením času, gravitace a při nesprávné životosprávě se může stát, že dojde opět k prověšení kůže na pažích. Operaci lze pak případně provést znovu.

 

Nejčastější

Dotazy

Budu po plastické operaci paží cítit bolest?

Během zákroku je pacient uspán a během celkové anestezie nepociťuje žádné bolesti. Po probuzení a během prvních dní rekonvalescence se mohou lehčí bolesti objevit. Lifting paží nepatří mezi velmi bolestivé operace, většinou pomohou běžně dostupná analgetika.

Jak lze usnadnit hojení po plastice paží?

Je vhodné dodržet veškeré rady a doporučení lékaře. Mezi ně patří především režim šetření první týdny po operaci, vyhýbání se fyzické námaze zejména v oblasti horní části těla a trpělivá péče o jizvy.

Fotogalerie

Před a po

Tento obsah pro vás připravujeme

Recenze pacientů

Operace horních a dolních víček – skvělý výsledek

U paní primářky Třeškové jsem byla koncem září na operaci dolních a horních víček. Skvělá komunikace, příjemná, milá lékařka. Zákrok byl bezbolestný, v lokální anestezii. Pooperační průběh v pohodě, bez modřin, jen s menšími otoky. Po týdnu vyndání stehů, vše v pořádku. Jizvy pěkné, měkké, výsledný efekt skvělý. Jsem velmi spokojená a paní primářku doporučuji.

Ludmila H.

Zdroj: Známýlékař.cz

Naprostá spokojenost po operaci víček

K operaci očních víček jsem se odhodlávala dlouho, ale není se čeho bát, MUDr. Inka Třešková je naprostý profesionál. Při zákroku vše vysvětlila. Zákrok nebolel, pouze mírný tlak na oči. Před operací jsem se nemohla ani namalovat z důvodu pokleslých víček, nebyly vidět ani řasy. S výsledkem jsem teď po měsíci od operace naprosto spokojená, výsledek je viditelný. Děkuju.

Jana H.

Zdroj: Estheticon.cz

Lehčí a pohyblivější víčka

Podstoupila jsem zákrok operace horních očních víček z důvodu, že mi převisy překrývaly téměř i řasy. Nyní jsou horní víčka lehčí, pohyblivější. Jsem spokojená.

Libuše

Zdroj: Estheticon.cz

Blefaroplastika u MUDr. Inky Třeškové

Vstřícný přístup všech zaměstnanců, brzký termín vstupní konzultace i operace. S výsledkem blefaroplastiky jsem nyní, po šesti týdnech, velmi spokojená.

Jana T.

Zdroj: Estheticon.cz

Operace očních víček u MUDr. Inky Třeškové

S výsledkem operace jsem velice spokojena, stejně tak s profesionálním přístupem paní primářky a sálové sestry.

Zdroj: Estheticon.cz

Díky pár zákrokům vypadám o 10 let mladší

S paní doktorkou mám jen tu nejlepší zkušenost. Je to moc milá, energická mladá dáma. Jsem ráda, že jsem dala na doporučení a šla na konzultaci k ní. Pak už jsem jinam nechtěla. Cítím se a vypadám!! o deset let mladší. :). Kromě opravy převislých víček mi ještě vyhladila rýhy kolem úst a čárečky nad horním rtem. Nevěřila bych, jaký rozdíl to udělá! Až se na mě čas zase podepíše, ráda se vrátím a doporučuji!! Dámy, pokud Vás něco trápí. Neodkládejte to. Budete pak litovat, že jste nešly dříve, jako já. 🙂 L.

Zdroj: Estheticon.cz

Sjednejte si 

Konzultaci